środa, 25 lutego 2009

Prawo rytmu w nauce

Na pewno słyszałeś już o tym, że świat funkcjonuje zgodnie z zasadami harmonii i rytmu. Czy może to mieć jakiś wpływ na naukę języka obcego?

"Jeśli żołnierze idą równym krokiem przez most, może się on zawalić. Gdyby natomiast szło tysiąc razy więcej wojska przez ten sam most, ale nierównym krokiem, nic się nie stanie. Jaki z tego wniosek? Że tysiąc razy większa siła działająca chaotycznie jest słabsza od mniejszej, ale działającej rytmicznie".

Dlatego krótki, codzienny trening to rzecz najważniejsza, a jeśli będziesz to robić cyklicznie o ściśle określonej porze - efekty w nauce będą jeszcze bardziej widoczne.

Jeśli odpowiednio zastosujemy to prawo w naszym życiu, osiągniemy sukces nie tylko w nauce języka obcego, ale również w pozostałych dziedzinach swojego życia.

To tylko jedna w kilkudziesięciu wskazówek udzielanych przez Witolda Wójtowicza w jego książce "Sukces a praca". Do 9 marca możesz ją pobrać na komputer za darmo ze strony:
http://www.slownictwo.pl/sukcesapraca.php


Napisz poniżej w komentarzu, w jaki sposób Ty wykorzystujesz prawo rytmu w swoim życiu.

.

8 komentarzy:

 1. W przyrodzie wszytko odbywa się cyklicznie i również ludzie mają na przemian raz lepsze a raz gorsze dni. Ważne jest, aby umieć prawidłowo wykorzystac dni, kiedy osiągamy szczyty swoich możliwości.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dokładnie tak. Dlatego warto analizować swoje biorytmy, aby dokładnie wiedzieć, kiedy mamy np. szczyt swoich umiejętności intelektualnych i odpowiednio planowac swoją naukę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja zawsze zanim rozpocznę naukę słówek sprawdzam w slownictwo.pl jaki mam stan intelektualny. Już sam widok długiego niebieskiego paska jakoś podświadomie nastawia pozytywnie i wiem, że nauka w danym dniu będzie mi dobrze szła :)

  OdpowiedzUsuń
 4. A jak można włączyć ten niebieski pasek ze stanem intelektu w slownictwo.pl?

  OdpowiedzUsuń
 5. zgadzam się co do tego, że cała natura,świat działają cyklicznie i dzięki temu postępują na przód. Dlatego także człowiek, jako cząstka tego wszechświata, powinien się rozwijać poprzez systematyczność i umiejętności przystosowawcze, jakimi w formie instynktu obdarzyła nas doskonała matka natura:)Wszystkim życzę wytrwałości, a sukces będzie tylko kwestią czasu.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja jestem cała szczęśliwa kiedy mam wolną chwilkę by pouczyć się słówek. Już widzę , że regularna praca z pamięcią przynosi mi wiele korzyści w życiu codziennym. Cykliczne powtarzanie mam zamiar wykorzystać w terapii mojej córki bo to naprawdę działa.

  OdpowiedzUsuń
 7. Piotr, aby w słownictwo.pl zobaczyć swój stan intelektualny, wejdź w "Konfig" i zaznacz na samym dole opcję "Pokaż na górnym pasku zdolność Twojego organizmu na dany dzień". Jeśli mimo to pasek się nie wyświetla, sprawdź czy poprawnie podałeś swoja datę urodzenia w zakładce "Dane". Klikając na pasek otrzymasz wykres na cały miesiąc.

  OdpowiedzUsuń
 8. To prawda! Siła wytrwałości i ciągłych powtórkach

  OdpowiedzUsuń