sobota, 5 lipca 2008

Angielski dla doroslych

Wielu z nas zaczyna poważnie traktować naukę języka angielskiego dopiero po trzydziestce. Okazuje się, że często jest to "być albo nie być", czyt. "pracować albo już nie pracować" w danej firmie.

Wiele większych firm, zwłaszcza z kapitałem zagranicznym, oferuje swoim pracownikom naukę angielskiego w ramach godzin pracy, dodatkowo całkowicie pokrywając koszty nauki lub w dużej mierze ją dofinansowując.

Co jednak zrobić, kiedy firma od Ciebie tylko wymaga, a możesz liczyć tylko na siebie. Znaczną część dnia przebywasz w pracy, masz wiele dodatkowych obowiązków poza pracą, masz własną rodzinę, dzieci, przyjaciół, których nie wypada zaniedbywać? Jak wtedy znaleźć czas na naukę angielskiego?

Jeśli masz w firmie dostęp do internetu koniecznie to wykorzystaj. Istnieje kilka internetowych, które w przyjemny i szybki sposób pozwalają uczyć się, wykorzystując efektywnie każdą wolną chwilę w pracy. Czasem wystarczy tylko 10 minut dziennie, aby już po kilkunastu tygodniach czytać ze zrozumieniem angielskie maile i gramatycznie na nie odpowiadać, prowadzić w pracy proste konwersacje po angielsku. Najbardziej polecam stronę Slownictwo.pl. Aby otrzymać za darmo 7 dni abonamentu na pełny dostęp do serwisu oraz 10% zniżki na jego dalsze przedłużenie wejdź na poniższy link:
Szybka nauka języka angielskiego przez internet z lektorem

Jeśli jeździsz do pracy samochodem, w którym masz radio z odtwarzaczem CD lub MP3 również to wykorzystaj. W internecie znajdziesz wiele angielskich materiałów do nauki w formie audio, zarówno dla początkujących jak i bardziej zaawansowanych, które możesz nagrać na płytę CD i słuchać w drodze do pracy. Wtedy nawet stanie w korkach może okazać się bardzo pożyteczne :)

Kilkakrotne słuchanie (do skutku) tych samych angielskich dialogów pozwala nie tylko na osłuchanie się z językiem angielskim ale również na zapamiętanie gotowych zwrotów i wyrażeń, które na trwałe zapiszą się w Twojej głowie.

Jeśli chodzisz do pracy na pieszo lub jeździsz komunikacją miejską, zaopatrz się w dowolny MP3-Player (najlepiej z funkcją "A-B repeat" przydatną do nauki języków obcych), do którego będziesz mógł wgrać dowolne lekcje w formacie MP3 i odsłuchiwać je w dowolnym momencie (w autobusie, na przystanku ...) Zauważ, że wiele nowszych telefonów komórkowych posiada również możliwość odtwarzania plików MP3. Wykorzystaj to!

To kilka najefektywniejszych sposobów nauki angielskiego dla osób dorosłych i zapracowanych. Pamiętaj, że na naukę języka angielskiego nigdy nie jest za późno.

A dla osób lubiących muzykę polecam jeszcze jednen skuteczny sposób:
Nauka angielskiego poprzez słuchanie i analizę tekstu piosenki.

.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza