piątek, 1 sierpnia 2008

Nauka angielskiego za darmo

Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę, jak wiele materiałów związanych z nauką języka angielskiego w internecie udostępnionych jest za darmo. Niektórzy uważają, że jeśli coś jest darmowe to z pewnością musi być mało wartościowe. Nie zawsze jednak tak jest.

Czy spotkałeś się na przykład z kursami z serii "Angielski z BBC". Tutaj całkowicie za darmo masz pełny dostęp do lekcji z kursu (wraz z lektorem), zawierające prawie wszystkie dziedziny tematyczne. Zainteresowanym podaje link do strony:
http://tinylink.pl/bbc

Na początek polecam lekcje poświęcone codziennemu życiu we współczesnym świecie:
http://tinylink.pl/bbc2000

A dla osób dopiero zaczynających naukę:
http://tinylink.pl/bbc_start

Dodatkowo jeśli chcesz w krótkim czasie opanować do perfekcji jak najwięcej angielskich słówek i zwrotów skorzystaj z serwisu Slownictwo.pl. Pełny kurs z lektorem jest w nim płatny, ale posiadanie darmowego konta daje również szerokie możliwości do nauki (tysiące zestawów do nauki, możliwość tworzenia własnych baz, nauka piosenek itp...)

Zapraszam Cię do zapoznania się z tymi materiałami. Na pewno nie będziesz żałować.

9 komentarzy:

 1. Dzięki za te informacje i super że powstał ten blog. Podanie powyższych linków, gdzie dostępne są za darmo pełne lekcje to wspaniały pomysł. Jestem już użytkownikiem strony Slownictwo.pl , a te lekcje będą wspaniałym uzupełnieniem do nauki słowek.

  Pozdrawiam gorąco. Piotr.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zaloguj się na Slownictwo.pl i zobacz, z czego możesz skorzystać za darmo. Nie musisz za nic płacić, no chyba że nauka bardzo cię wciągnie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzięki za radę. Tak zrobię.

  Przy okazji znalazłem też bardzo oryginalną stronę do nauki słówek połączoną z dobroczynnością. Strona jest podobna trochę do Pajacyka, co do idei. Z tym, że tam za każdą poprawną odpowiedź (chodzi o prawidłowe znaczenie np. ang. słowa)przekazujesz poprzez organizację charytatywną 10 ziarnek ryżu. Przykładowo. 10 odpowiedzi 100 ziarnek ryżu. To tylko kwestia czasu, ile poświęcisz na odpowiedzi, tyle ryżu przekażesz biednym. A więc w tym wypadku osobiste karmienie biednych kosztuje nas tylko (a może aż) poświęcenie czasu na naukę, bo przy okazji się uczymy.

  "For each answer you get right, we donate 10 grains of rice to the United Nations World Food"

  Adres tej strony to: freerice.com/ lub
  dokładnie:
  http://www.freerice.com/index.php

  Moim zdaniem to ciekawa inicjatywa i bardzo humanitarna.

  OdpowiedzUsuń
 5. Tak, to wspaniała inicjatywa, o której już pisałem na tym blogu jakiś czas temu w poście: Nauka słówek pomocą dla głodujących

  Również bardzo serdecznie polecam tę akcję.

  Pozdrawiam wszystkich,
  Krzysztof Klonowicz

  OdpowiedzUsuń
 6. To ja może dodam jeszcze jedna stronę, której nie wymieniono tutaj ...
  Mianowicie angtest.pl. Sa na niej same testy, ale w za to w przyjemnej oprawie i bez reklam.
  Godne polecenia
  pozdrawiam.
  Marek

  OdpowiedzUsuń
 7. Takie strony jak ta pozwalają oddzielić śmieci od całkiem darmowych perełek, dlatego cześć i chwała twórcom bloga. Pozdrawiam;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Angielski jest bardzo waznym przedmiotem szkolnym.Dzięki niemu mamy szansę na lepszą przyszłość i pracę. Dobrze ,że w Internecie są takie rzeczy ,które nam pomagają w jego mauce. Cieszę sie i pochwalam.Polecę tę stronę wszystkim , których znam . (ta strona ma u mnie wielkiego plusz:)
  Pozdrawiam, Nusia

  OdpowiedzUsuń
 9. To jezyk międzynarodowy, nauka od 6 roku życia powinna byc obowiazkowa dla dobra dzieci i rodziców :D

  OdpowiedzUsuń