piątek, 9 stycznia 2009

Kursy językowe audio - rewolucja

Od pewnego czasu coraz więcej w internecie można znaleźć tzw. cyfrowych produktów. Da się również zauważyć, że wśród nich największą popularność zdobywają sobie książki audio, czyli do słuchania, a nie do czytania :-)
Wśród nich z kolei coraz liczniejszą grupę stanowią książki do nauki języków. Dlaczego warto się nimi bliżej zainteresować?

Przede wszystkim dlatego, że ta forma może w niedługim czasie wyprzeć "tradycyjną" formę nauki języków obcych w ogóle – nie tylko angielskiego.

Dotychczas każdy, kto chciał uczyć się jakiegokolwiek języka obcego był niemal skazany na jedną ze szkół językowych. Koszt takiego kursu, w zależności od języka i stopnia zaawansowania to co najmniej kilkaset złotych za semestr. Jest to nie lada wydatkiem, jeśli chcielibyśmy nauczyć się 2 lub 3 języków, przynajmniej w stopniu podstawowym.

Dla ambitnych tańszym wyjściem była samodzielna nauka z podręczników językowych, co jednak przynosi różne efekty i raczej nie jest wyjściem dla początkujących. Szczególnie istotna jest tu kwestia wymowy, której nie sposób opanować bez pomocy lektora.
Tak czy inaczej, bez względu na język, jakiego chcielibyśmy się uczyć, byliśmy do tej pory skazani na 2 możliwości:
  • kurs językowy – dający duże prawdopodobieństwo zadowalających efektów, jednak pochłaniający sporo czasu i funduszy

  • naukę z podręczników – o wiele tańszą, lecz nie gwarantującą sukcesu i poprawnej wymowy

W tym właśnie miejscu z pomocą przychodzą nam kursy językowe w formie audio (MP3 lub CD), które łączą zalety obydwu form nauki, jednocześnie eliminując ich wady :)

Kursy audio do nauki języków obcych, które można znaleźć np. na http://slownictwo.nextore.pl są przede wszystkim skuteczne, ponieważ oprócz ćwiczeń, jak w tradycyjnej książce, możemy słuchać i ćwiczyć poprawna wymowę wraz z lektorem.

Po drugie takie książki audio zazwyczaj są tanie, bo kosztują w granicach 20-30 zł, czyli jeszcze mniej od "tradycyjnych" podręczników (jak wiadomo ich ceny zaczynają się od 40-50 zł).

Po trzecie wreszcie, podobnie jak inne produkty cyfrowe są dostępne w formie "do pobrania", więc można ich używać zaraz po zakupie. Format mp3 zaś umożliwia używanie ich i naukę wybranego języka w dowolnym miejscu i czasie – np. w podróży, jadąc samochodem, czy w trakcie codziennych obowiązków.

To doskonały sposób nauki języka obcego zwłaszcza dla osób już dorosłych, często zapracowanych i zagonionych w pracy, którym brakuje już czasu na naukę.

Co ciekawe, wśród kursów dostępnych w tej formie znajdują się nie tylko najpopularniejsze języki, jak wszechobecny język angielski, ale również:

Z czystym sumieniem i gwarancją satysfakcji, zarówno początkującym jak i zaawansowanym można polecić całe pakiety kursów na mp3:

Naprawdę warto zainteresować się tą formą nauki języków obcych – zarówno dla utrwalenia ich znajomości, jak i rozpoczynając naukę, poszerzając w ten sposób swoje umiejętności o kolejny język – szybko, tanio, a przede wszystkim skutecznie.

.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz