wtorek, 9 grudnia 2008

Angielski w podróży zagranicznej

Z wyników ankiety, którą przeprowadziłem w ostatnich tygodniach wynika, że aż 81 % użytkowników serwisu Slownictwo.pl przebywało, przebywa lub w najbliższym czasie zamierza przebywać w kraju anglojęzycznym.

Co ciekawe, ponad 80% z tej grupy to osoby reprezentujące poziom nauki nie wyższy niż pre-intemediate (czyli nawet nie średnio-zaawansowany). A to oznacza, że większość z nich ma prawdopodobnie problemy w komunikowaniu się za granicą naszego kraju.

Osoby wyjeżdżające za granicę potrzebują niekiedy w ciągu kilku miesięcy opanować znajomość angielskiego w stopniu komunikatywnym. Problem w tym, że nie wiedzą od czego zacząć i z jakich materiałów skorzystać. Na przerobienie pełnego kursu zwykle nie ma już czasu (a czasem i pieniędzy).

Okazuje się jednak, że są przyjemne sposoby na to, aby szybko wyuczyć się najważniejszych słów i wyrażeń niezbędnych w podróży (ok. 1000) oraz w pracy za granicą (kolejne 1000 wyrażeń). Jeśli przy tym opanujesz podstawową znajomość gramatyki z komunikowaniem się nie powinieneś być problemu.

Jeśli chciał{a}byś dowiedzieć się, jakie materiały znajdują się są w pakiecie startowym dla osób wyjeżdżających za granicę zapraszam Cię na stronę:
http://www.slownictwo.pl/angielski_dla_poczatkujacych.php

To najczęściej poszukiwany "niezbędnik" w podróżach zagranicznych w wersji audio, przygotowany specjalnie dla osób reprezentujących poziom początkujący i podstawowy.

.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz