piątek, 31 lipca 2009

Michael Jackson - tłumaczenie, karaoke

Niedawno świat pożegnał Michaela Jacksona - jednego z największych wykonawców muzyki pop. Dla mnie to prawdziwa gwiazda, słusznie nazywana "Królem Popu".

Jego pierwsze występ oglądałem jeszcze jako małe dziecko w czarno białym odbiorniku firmy Ametyst. Ach, cóż to były za czasy...

Oczywiście również śpiewałem jego piosenki nie mając zielonego pojęcia o języku angielskim :)

Zawsze fascynowała mnie jego muzyka, taniec, oryginalność i pełne zaangażowanie w to, co robił. Żałuję, że nigdy nie miałem okazji zobaczyć jego występów na żywo, zwłaszcza wtedy, kiedy był w Polsce. Na szczęście pozostały po nim nagrania i teledyski.

Nie wiem, czy również jesteś fanem Michaela, ale bez względu na wszystko chcę Cię zaprosić do posłuchania i zaśpiewania po angielsku jednej z jego najprostszych piosenek - "Heal the World" ("Ulecz świat").Wybrałem właśnie ten utwór, bo mimo swojej prostoty językowej posiada wielkie przesłanie.

Słownictwo i zwroty z tej piosenki przećwiczysz na stronie:
http://www.slownictwo.pl/panelq.php?lw=20358

Komentarze poniżej jak zwykle mile widziane.

.

7 komentarzy:

 1. Dziękuję za słowa do tej pięknej piosenki Michaela. Wczoraj byłam na pokazie filmu z koncertu w Bukareszcie i jego najlepszych teledysków i właście cały dzień za mną chodzą jego piosenki. Michael was the best!

  OdpowiedzUsuń
 2. To jest moja ulubiona piosenka Michaela. Do tej pory rozumiałam ją
  5/120 ;). Teraz będę rozumieć ją całą. Dzięki!

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękna piosenka, piękne słowa.

  OdpowiedzUsuń
 4. Panie Krzysztofie, jak zwykle dziękuję za wspaniałe pomysły!

  OdpowiedzUsuń
 5. Michael Jackson to prawdziwy KRÓL POPU.Ja osobiście polubiłem MJ na drugi dzień jak dowiedziałem się że umarł.Wysłuchałem wtedy ''pierwszej '' piosenki THRILLER .''pierwszej'' dlatego że słyszałem również inne w radiu. Jednak nie wiedziałem że to JEGO.''HEAL THE WORLD'' to jest jednak moja ulubiona . PROSZĘ O OGROMNY SZACUNEK DLA MICHAELA JACKSONA KRÓLA POPU |!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 6. THIS IS IT ''HEAL THE WORLD''|!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń