wtorek, 30 marca 2010

Jak zrobić fiszki do nauki angielskiego

Nauka angielskiego za pomocą fiszek to stara, sprawdzona technika, używana jeszcze w czasach, kiedy nie było komputerów. Potwierdzona skuteczność tej metody jest tak duża, że przetrwała ona do dzisiaj. To najlepszy sposób na szybkie przyswojenie dużej ilości słówek, kiedy nie masz dostępu do komputera.

Gotowe wydrukowane zestawy fiszek możesz zakupić np. w księgarni lub w internecie. Dostępne są również fiszki w formie elektronicznej do wydruku, np.:
Fiszki - Kurs podstawowy słownictwa
E-kartoniki z angielskiego

Ja podam Ci poniżej prostą metodę, jak za darmo przy pomocy komputera stworzyć własny, dowolny zestaw fiszek do nauki angielskiego, złożony z wybranych przez siebie słówek

1. Zaloguj się na stronie www.slownictwo.pl do nauki słownictwa z języka angielskiego.
2. Wejdź do panelu "Bazy własne", gdzie przy pomocy głównego słownika serwisowego stworzysz własny zestaw słówek do nauki.
3. Po dodaniu interesującego Cię słownictwa do zestawu udostępnij swój zestaw, dzięki temu będzie on widoczny na liście.
4. Wejdź do panelu "Lekcje" i odszukaj po nazwie stworzoną przez Ciebie lekcję. Obok nazwy zestawu kliknij na czerwoną literkę F (jak fiszki).
5. System sam stworzy z tego zestawu dokument w formacie PDF, zawierający fiszki z wybranych przez Ciebie słówek.
6. Wydrukuj wygenerowany dokument na drukarce ustawiając w opcjach drukarki wydruk dwustronny.
7. Potnij odpowiednio kartki, aby otrzymać gotowe 2-stronne kartoniki do nauki angielskiego. Po jednej stronie kartonika będziesz mieć angielskie słówko do nauki a po odwrotnej stronie jego polskie tłumaczenie.

Powodzenia w nauce!

.

3 komentarze:

 1. prosty i skuteczny generator fiszek do angielskiego - co ciekawe zamiast wycinać kartoniki z fiszkami polecam pobrać z tamtej strony specjalny programik i wtedy można ćwiczyć własne słówka na swojej komórce :)

  bardzo przydane narzędzie, dzięki!

  OdpowiedzUsuń
 2. Hi,
  It’s time for The Top 100 Language Blogs 2010 competition and the good news is your blog has been nominated. Congratulations!
  After previous years’ success the bab.la language portal and Lexiophiles language blog are hosting our worldwide language blog competition once again.
  We are looking for the top 100 language blogs in four categories: Language Learning, Language Teaching, Language Technology and Language Professionals.
  You have been nominated to the following category: Language Technology.
  The nomination period goes from April 27th to May 11th. Each blog will have a one-sentence-description for the voting. If you would like a special description to go along with your blog, just send me an email (priscila [at] bab.la). The voting period goes from May 12th to May 24th. The winners will be announced on May 28th. Feel free to spread the word among bloggers writing about languages.
  For more information on The Top 100 Language Blogs 2010 visit:

  http://www.lexiophiles.com/featured-article/top-100-language-blogs-2010-starts-today

  Kind regards,
  Priscila
  On behalf of the bab.la and Lexiophiles team

  OdpowiedzUsuń
 3. witam
  dziekuje za przeslanie mi tej gerki i ona napewno daje duzo ale bardzo bym chciala czegos wiecej sie nauczyc i prosze o nastepne gierki do przeslania

  OdpowiedzUsuń