sobota, 8 maja 2010

Jak napisać CV po angielsku

W jaki sposób napisać CV w języku angielskim? - takie pytanie coraz częściej stawiają sobie osoby szukające pracy poza granicami naszego kraju, ale również osoby planujące tam się kształcić i zdobywać doświadczenie.

Badania pokazują, że podczas rekrutacji ponad 99,2% procent CV jest od razu wyrzucanych do kosza z powodu błędnego przedstawienia treści.

Nie wszyscy wiedzą, że w Europie istnieje specjalny szablon życiorysu (European Curriculum Vitae Format), który powinien zawierać 6 zasadniczych segmentów:

1. PERSONAL INFORMATION - dane osobowe
2. WORK EXPERIENCE - doświadczenie zawodowe
3. EDUCATION AND TRAINING - wykształcenie i odbyte szkolenia
4. PERSONAL SKILLS AND COMPETENCES - osobiste umiejętności i zakres kompetencji
5. ADDITIONAL INFORMATION -informacje dodatkowe
6. ANNEXES - załączniki

Poniżej znajdziesz kilka bardzo przydatnych dokumentów (w formacie DOC), na których dobrze jest się wzorować, pisząc swoje CV dla europejskiego pracodawcy:
Szablon formularza Europass - CV po angielsku
Polskie tłumaczenie szablonu formularza Europass - CV
Przykład wypełnionego CV po angielsku

Dzięki temu szablonowi przedstawisz własne umiejętności i kompetencje w sposób jasny i zrozumiały w całej Europie i masz duże szanse, że twój życiorys nie zostanie odrzucony w powodu błędnej formy.

Polecam również zapoznanie się z poradnikiem Jak zdobyć pracę dla osób poszukujących pracy w środowisku angielskojęzycznym. Poza wiedzą, jak wyszukiwać najlepsze oferty pracy za granicą znajdziesz również ważne informacje o pisaniu CV i listu motywacyjnego po angielsku.

.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz