środa, 30 czerwca 2010

"Listen and repeat" dla opornych

Właśnie wprowadziłem dla wszystkich lekcji w serwisie www.slownictwo.pl nową opcję "Listen & Repeat". Znajdziesz ją podczas przeglądania zawartości materiału z lekcji jak również w panelu głównym "Lekcje" (zielona litera R przy nazwie lekcji).

Funkcję tę stworzyłem z myślą o nauce nowych wyrażeń i zdań, które pojawią się niedługo na stronie, ale pewnie wykorzystasz ją również do przyswajania prostszego słownictwa z lekcji.

Oto przykładowa lekcja z idiomami dla średnio zaawansowanych:
http://www.slownictwo.pl/lessonrepeat.php

Przy pomocy poziomych pasków sterowania możesz dowolnie skonfigurować dla siebie wszystkie parametry przyswajania materiału, m.in.:

 • częstotliwość powtarzania danego wyrażenia (co 1-5 sekund)
 • ilość powtórek dla każdego wyrażenia (od 1 do 5),
 • od której powtórki ma być odtwarzana wymowa lektora (1-5),
 • kiedy ma pojawiać się tłumaczenie(1-5)

  Przykładowo, aby zwiększyć przerwę między powtarzanymi wyrażeniami (np. na czas własnego powtórzenia) przesuń górny pasek w prawo, jeśli chcesz przyspieszyć odtwarzanie przesuń ten pasek w lewo.

  Ostatnim paskiem możesz ograniczyć zakres materiału do nauki, jeśli lekcja zawiera zbyt dużo nowych wyrażeń do przyswojenia. Możesz też włączać odtwarzanie cykliczne, zmieniać kierunek tłumaczenia, zapamiętać swoje ustawienia itp.

  Po takim przerobieniu nowego materiału proponuję Ci uruchomić lekcję w dowolnym trybie nauki. Takie ćwiczenia bowiem przyspieszają proces przyswajania nawet 2-3 krotnie. Tak więc wyniki przerobionej lekcji mogą Cię zaskoczyć :)

  Zapraszam do eksperymentowania z tą nową funkcją.
  .
 • 1 komentarz:

  1. Szybki angielski19 września 2010 12:34

   Interesująca strona i ciekawe funkcje do nauki. Myślę, że odpowiedni sposób powtarzania do klucz do sukcesu. Nic nie dzieje się przypadkowo, im więcej jesteśmy wystawieni na agielski tym szybciej się go uczymy.

   OdpowiedzUsuń