środa, 10 lutego 2010

Cytaty po angielsku z lektorem

"To be or not to be, that is the question..."
William Shakespeare


Któż nie zna tego słynnego cytatu Szekspira z Hamleta. "Być albo nie być, oto jest pytanie" - to jeden z najbardziej znanych cytatów na świecie. A czy znasz jakieś inne ciekawe cytaty po angielsku?

Zapraszam Cię dzisiaj na stronę:
http://www.slownictwo.pl/?f=cytaty

Znajdziesz tu wybrane ciekawsze cytaty sławnych ludzi, oczywiście z polskim tłumaczeniem, nagraniami lektora oraz informacjami o autorze cytatu.

Aby szybciej opanować znajomość angielskich cytatów (rozumienie, a w szczególności wymowę i pisownię) w serwisie Slownictwo.pl zostały utworzone specjalne lekcje z cytatami (odnajdziesz je po zalogowaniu w panelu "Lekcje" - są one nazwane jako Citations1... Citations10).

Zapraszam do wykonania pierwszego ćwiczenia:
http://www.slownictwo.pl/panelq.php?l=239

Możesz tam również wygenerować sobie zestawy fiszek z cytatami (w formacie PDF). Przy pomocy aplikacji na komórkę Mobi-Slownictwo możesz też pobrać te cytaty również na swój telefon komórkowy i uczyć się ich w dowolnym miejscu i czasie (pobierz w tym celu lekcje nr 239...248).

To kolejne ćwiczenia w serwisie, dzięki którym uczysz się w przyjemny sposób zastosowania słownictwa z praktycznych zdaniach. Bardzo polecam ten sposób nauki.

.

1 komentarz: