środa, 1 kwietnia 2009

Nawet Solejukowa mówi po angielsku

Jeśli oglądasz wieczorem w niedzielę serial "Ranczo", to w ostatnich odcinkach mogłeś się przekonać, że na naukę języków obcych nigdy nie jest za późno.

Mowa tu oczywiście o Pani Solejukowej (w tej roli Katarzyna Żak), osobie bardzo skromnej i niewykształconej, która nagle zadziwia swoimi zdolnościami językowymi. Mówi nie tylko po angielsku i niemiecku ale jest również w stanie nauczyć się nowego języka włoskiego w miesiąc.

Na pytanie "Skąd u Solejukowej taka znajomość języków obcych?" nieśmiało odpowiada:
"A..., jaka tam znajomość, przy dzieckach żem troch liznęła... "

Z na pytanie Lucy, które miało sprawdzić znajomość angielskiego Solejukowa odpowiedziała:
"You know, how it is with children. Every day they have so much homework. They keep asking questions and they are 7 of them. So I've learnt. I had no choice. They couldn't ask their father. He's got problem even with Polish :) .... I don't need English. What for? I've got no what to talk to."

Ktoś powie: "W filmie wszystko jest możliwe, a na starsze lata człowiek nie ma głowy i motywacji do nauki języków obcych..."

Nic bardziej mylnego. Nauką angielskiego zaczyna się interesować coraz więcej osób dorosłych i starszych. Nawet osoby najbardziej zatwardziałe w końcu przełamują się i zaczynają naukę. I co ciekawe efekty są widoczne u nich od razu.

Nie wierzysz - przeczytaj kilka opinii osób uczących się na stronie Slownictwo.pl http://www.slownictwo.pl/?f=opinie

Z niecierpliwością czekam na dalsze odcinki "Rancza" :-)

.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz